INFORMÁCIE

ORGANIZÁTOR: Slovak Ultra Trail

TERMÍN: 27.01.2024

ŠTART: 07:00 Uhrovec – Námestie Ľ.Štúra

CIEL: 21:00 Uhrovec – Areál ZŠ Uhrovec

PARAMETRE: 51km, 2600m+

LIMIT: 200 bežcov/turistov

ŠTARTOVNÝ POPLATOK: 40€

KATEGÓRIE. MUŽI/ŽENY

PREZENTÁCIA ÚČASTNÍKOV: Areál ZŠ v Uhrovci – 26.1.2024 (deň pred pretekmi) 18:00-21:00 

                                                                               27.1.2024 (deň preteku) 05:00 – 6:40

UPOZORNENIA:

 – Organizátor podujatia si vyhradzuje právo zmeny trasy, zmeny programu podujatia alebo zrušenia podujatia. V prípade takýchto zmien budú prihlásení účastníci informovaní prostredníctvom e-mailu.

​ – Vzhľadom na náročnosť trasy odporúčame, aby účastníci mali pred štartom na Ľudovej 50  absolvované aspoň jedno podujatie s päťdesiat kilometrovou trasou.

 – Počas trasy treba dbať na pitný režim a dostatočný prísun stravy. Na trase sú rozmiestnené tri občerstvovacie stanice . Ak používate doplnky, ako gély, soľné tablety či energentické tyčinky a pod., tieto si treba pribaliť do batoha.

 ​- Počasie je dôležitým faktorom počas každého ultra preteku. Sledujte predpovede počasia pred podujatím a prispôsobte im svoje vybavenie.

 – Počasie budeme sledovať počas priebehu podujatia, predovšetkým radar (sneženie/búrky). V prípade, že by počasie mohlo predstavovať bezpečnostnú hrozbu, bude organizátorom vyslaná komunikácia účastníkom a budú podniknuté kroky na základe rozhodnutia organizátora. Informácie resp. rady k správaniu počas búrky nájdete napríklad TU.

​ – Pohoria, ktorými prechádza trasa Ľudovej 50, sú domovom medveďa hnedého ako aj ďalších druhov divej zveri.

Kontakt:

ludova50ka@gmail.com

Kontakt